Модерен Жените Списание 2017

Женски тајни: На повеќето интересни и релевантни за жените.

Куќа

Како да се направи палачинки - вкусни рецепти

Палачинки - прекрасен сад кој е совршен за одмор маса, и кујна за собири со чаша чај, што е најважно, го изберат правото додатоци.

Како да одбереш табла за пеглање

Со цел процесот на пеглање да биде лесен и пријатен, неопходно е да се преземе одговорен пристап кон изборот на алатка која ќе ја олеснува секојдневната работа и да знае некои карактеристики на продадениот производ. Најголема купена опција

Женски внатрешен стил: главни карактеристики

Женски стил е соодветен во будоар, женски спални и канцеларии. Нејзини главни карактеристики - удобност, сигурност и безбедност, а во некои случаи и комора, изолација од надворешниот свет. За жени

Домаќинка во твојата куќа

Во старите денови, добрите домаќинки дури и наследија од родителите на децата, ги ценеа и ги ценеа. Не е секогаш возможно да се најде интелигентна и одговорна личност на која може да му се верува. Таков

Диети

Телесната тежина правилно и безбедно

За правилно губење тежина и трајно задржување на резултатот, само слушајте ги вашите биоритми и ги исполнувате барањата на телото. Биоритмите се дневни, неделни, месечни и годишни.

Исхрана Kovalkova - мени за месец, мисли и повратни информации од лекарите

Најтешкиот дел од било диета - да продолжат да се придржуваат до утврдената рамка. Затоа, ненадејно и насилно промена на исхраната, стилот, начинот на моќ често доведува до краток резултат и губење на тежината.

Диета за ориз: минус 5 кг неделно

Постојат многу видови на оризова диета. Придржувајте се на овој може да биде без штета на телото 5-7 дена. Пред да започнете со губење на тежината, консултирајте се со доктор. Постојат многу контраиндикации,

Како да се одреди оптималната тежина

Повеќе од половина од девојките се сметаат себеси за премногу масти, но ако некои од нив навистина ќе биде подобро да се работи на таложење на масни наслаги, од друга слабост не сликам. И ова

Photoshoot

Зимски слика пукаат на улица

Со почетокот на зимата, многумина запаѓаат во очај и депресија. Всушност, зима - ова е најдобро време за одмор, а остатокот е мора да се фати во фотографии.

Photoshoot во ориентален стил

Професионална фото сесија - не е само начин да се пополни oblichchyasty слика прекрасни слики, туку и можност да научат повеќе за себе, да ги открие нови аспекти на своите oblichchyastosti и да се обиде во една необична улога.

Слика пука во стилот на "сирена"

Прекрасен суштество обдарени со мистична моќ, е поврзан со опасно атракција. Слика пука во стилот на "сирена" - е можност да се појави во нов имиџ, експериментирајќи со природата пејзажи, облека и шминка.

Photoshoot со мотор

Откако одлучи да организира фото снимањето, секоја девојка почнува да размислува за она што тој сака да се отелотворуваат идеја. Кој сака да се нурне во вистинска бајка, со избирање на романтична слика и соодветна околина, а некои се населиле на повеќе смел идеи.

Убавина

Јаболков оцет од целулит: подготви себе си

Јаболков оцет е одличен лек за целулитот. Со ова "универзална и корисни течни" можат да се формулираат лосиони и маски, како и се користат за време на масажи и тело обвива.

Како да се наслика веѓа молив

Често, добро негувани веѓите може да ги избрише и од прва класа шминка, модерен фризура. За нив поради некоја причина тоа е често се занемаруваат, а тоа е апсолутно бескорисни, бидејќи сликата мора да биде сеопфатен.

Маникир со сунѓер

Маникир со сунѓер за сите својата оригиналност и необична форма е многу лесно да се направи дома. За ова ние треба само да го испита барањето на техниката и внимателно ги следат сите совети и препораки.

Repyahovua коса масло

Burdock масло за коса - ова е најдобар третман опција за жените кои се соочуваат со проблемот на брзо губење и слабеење на косата oblichchyastomu искуство.

Мода

Убава долго здолниште

макси должина останува релевантен за неколку пролет и лето сезони. Тоа е призната тренд, и, како и на catwalks и во секојдневниот живот.

Како да се научат да одат убаво?

А убава жена секогаш го привлекува очите на другите, и нејзиниот одењето може да се каже за неа самодоверба и почит за другите. Многу често, тоа влијае на начинот на живот, што не е секогаш убава девојка има добри држење и одењето.

Како да се научиш да бидеш стилски

Воопшто не е тешко да се биде стилски, бидејќи тоа е доволно за да копирате слики од страниците на сјајни изданија создадени од професионални дизајнери. Но, вистинската уметност во услови на нашата земја

жалост шамија

Оплакување се нарекува надворешна манифестација на тага искусни од страна на луѓе како резултат на губење на најблиски. Во сите, постојат разлики во културата, моралот, начин на живот и односот кон смртта луѓето од различни раси имаат заедничка традиција на сеќавање.

Итн

Радикални начини за неутрализирање на стресот

Каков начин да го неутрализира стресот што го избирате, механизмот на дејствување е секогаш ист: ендорфините се борат со стрес, со други зборови, хормони на среќата. Како да се добие богат хормон? Прво: многу

Долче и Габана се повторно обвинети за финансиска измама

Само постапките од 2011 година престанаа, бидејќи дизајнерите на Dolce & Gabbana се повторно повикани на суд. Причината е иста како последен пат: обвинителите тврдат дека Доменико Долче и Стефано Габана, со цел да се намали

Кога конфликтите се неизбежни ...

Психолозите советуваат двојки во љубовта од време на време да се спроведе еден вид на "емоционална реорганизација", промоција на излезот од негативната енергија и отплата на меѓусебните побарувања, што често доведува до конфликт.

Новогодишна маса: традиции на земјите од светот

Новогодишна маса: традиции на земјите од светот
На пример, омилената италијанска новогодишна чинија е леќа. Се верува дека тоа ја симболизира просперитет и здравје, така што се додава во салати или само да се стави на маса чинија варен леќата и

Везана

Како да направите бомби за бањата со свои раце

Потребни компоненти Главните компоненти на бомбите за бања се сода бикарбона и лимонска киселина. Запомнете дека во секој рецепт нивниот сооднос треба да биде 2: 1. За да се осигури дека бомбата не е само

Свадба букет од сопствени раце

Да се ​​направи букет за невестата од рацете, бараат portbuketnitse, сатен лента во боја на фустан на невестата, всушност, цвеќиња (рози, Viburnum бобинки, остава Salalah), двострано лента, клешти, лента

Божиќни украси од пластични шишиња

Пластични шишиња одамна престана да биде отпад. Она што тие едноставно не го користите! Од нив, се играчки, Нови производи за дома, градина, птица колибри, вештачко цвеќе.

Покријте за книги од кожа со свои раце

Да работат треба парче кожа или вештачка кожа, хартија, ножици, молив, јак конец, игла, шило, хартија клипови, или иглички и лепак. Кожата за изработка на капакот мора да се земе доволно тенка и мека,

Семејството и децата

Мирисот на мирисот: најнепосакуваниот шопинг

Новороденчето не треба речиси ништо од животот, само слатка мајка, нејзини нежни раце, грижа и внимание. Сепак, напредокот не застанува, а производителите на детски производи стануваат се поинвентивни

Како да се расположи вашиот сопруг

Решенија за овој проблем со телесната тежина, вие само треба да се избере соодветна. За да започнете, подготви својот омилен оброк, убаво им служи на маса во романтичен стил. Не мешајте со присуството на производи на маса,

Како да станете подобар љубовник

Имајте секс со ентузијазам. За човек, главната работа е во тоа што девојката не лежи мирно, гледајќи го таванот, но се движи. Сексот е тимска игра. Момци се досадуваат со девојка која е премногу мрзлива за да добие оргазам,

Мојот сопруг - Ловлејс

Обично, како човек за долго време не се даде да го скроти целта на нивниот живот - најголем можен број на нови познанства со busty русокоса или бринета leggy, тие уживаат во секој

Односи

Вистински човек: кој е тој?

И навистина, сегашната интерпретација на херојот е се уште неразделно поврзана со вечните морални вредности, а според наше мислење, вистинскиот човек никогаш не ги крши моралните норми и е

Како брзо и ефикасно да воспостават односи

Секој пар треба да го прифати и запомни главното правило: секоја кавга мора да заврши со недвосмислено и безусловно помирување. Вие не можете да ги оставите вашите поплаки за подоцна, потценување и недоследност може да

Летен секс како начин да се одделите

Во многу жешка топлина, лекарите не советуваат да се вклучат во сексот. Тоа е штетно за крвните садови, исто така, силите што ги имате, најверојатно, ќе бидат малку, и во досадна состојба на секс - тажна вежба. Ако апсолутно

Таква митска загуба на девственост

1. Првиот секс обично се случува на 14-15 години. Во реалноста, многу тинејџери зборуваат само за секс, но не се занимаваат со тоа. И момчињата, на пример, може дури и да го преувеличат своето искуство за да покажат

Здравје

Кремљ диета мени за 10 дена - опис, маса и рецепти за секој ден

На витка фигура на сонот на многу жени и мажи. Тоа е лесно да се губат телесната тежина, но не умрат од глад? Постојат многу техники кои им помогне на телесната тежина за време на диета и се чувствуваат удобно.

Како да се губат телесната тежина по породувањето

Содржина: многу сакаат да губат телесната тежина, не заборавајте за Доењето остатокот Заборавете на строга диета Урамнотежена исхрана прашањето "Како да се губат телесната тежина по породувањето" грижа е веројатно сите млади мајки, поради фактот дека во текот на бременоста е додадена на половината и колковите по породувањето зошто да не секогаш исчезнува.

Куративни бањи: видови, правила на подготовка и прием

Бањите може да се делат и локални. Земајќи заедничка бања, пациентот минува во вода, така што вратот и срцето се над вода. Локални се за одредени делови од телото. Може да биде рачно

Аеробик: сè е на ваша моќ

Аеробик: сè е на ваша моќ
За да го повикате аеробикот застарен е тешко легитимен. Оваа спортска насока за многу децении доживеа многу трансформации и модификации. Сепак, таа останува ефективна. Покрај тоа, во серијата